Gra City Games - Dlaczego Kraków?

Gry miejskie w Krakowie

 

Zajęcia integracyjne przeprowadzane są zwykle w miejscach odległych od cywilizacji - lasach, polanach, w ustronnych miejscach. Co zrobić jednak, gdy konferencja, szkolenie czy zjazd odbywa się w Krakowie? Jest na to rada - gra miejska.

Kraków, kulturalna stolica Polski jest również miastem nauki i biznesu. W sektorze outsourcingu i w branży usług technologicznych działa ponad 100 międzynarodowych firm, w których znalazło zatrudnienie kilkadziesiąt tysięcy pracowników. Kraków sprzyja biznesowi poprzez wspólne działania instytucji naukowych, biznesowych i władz miasta. Miasto zostało wyróżnione prestiżową nagrodą CEE Shared Services And Outsourcing Awards dla przedsiębiorców w kategorii Najlepsze Miasto Roku – Polska.

Kraków to także najlepsze europejskie miasto dla turystów. Miasto kilkukrotnie otrzymało doroczną nagrodę portalu turystycznego Zoover - „The Best European City Trip”. Portal badał kilkadziesiąt tysięcy opinii dotyczących najbardziej popularnych europejskich miast. Brano w nich pod uwagę takie kryteria jak: atmosfera, kultura, życie nocne i jakość hoteli. Kraków wielokrotnie w ostatnich latach otrzymywał najwyższe średnie oceny, a odwiedzający miasto goście najwyżej ocenili jego niepowtarzalną atmosferę.

Często jednak goście, odwiedzający Kraków podczas konferencji, sympozjum lub szkolenia nie maja zbyt wiele czasu na zwiedzanie. Co wtedy zrobić? To już nasza rola!

Zorganizujemy dla Państwa grupy grę miejską typu city game w formie interaktywnego zwiedzania, połączonego z grą terenową. Rozgrywa się ona wokół historycznej fabuły na terenie znajdujących się na krakowskim Starym Mieście najważniejszych miejsc, ale i mało znanych turystom obiektów architektonicznych. Nasza gra miejska to starannie dobrane proporcje założeń - zabawa, rywalizacja i zwiedzanie.

Przygotowaliśmy sprawdzone scenariusze, związane z legendami i historią Krakowa, a także scenariusze uniwersalne, z fabułą czytelną dla grup gości zagranicznych, coraz częściej odwiedzających nasze miasto w trakcie konferencji, szkoleń i wizyt turystycznych.

Gotowy scenariusz możemy oczywiście zmodyfikować zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy, wiążąc go z branżą firmy lub specyficznymi założeniami - integracją, wprowadzaniem nowych produktów, łączeniem firm. Według założeń uzgodnionych ze zleceniodawcą fabuła i forma gry może wzmocnić nacisk na zakładane cele - zwiedzanie, w przypadku firm spoza Krakowa oraz rywalizację, - w przypadku firm z Krakowa.

Uczestnicy gry, podzieleni na zespoły mają do wykonania zadania, angażujące aktywnie członków zespołu, samodzielnie lub pod opieka moderatorów. Gry dla grup zagranicznych realizowane są oczywiście w językach obcych!

Magiczny Kraków to historia i współczesność - tajemnicze miejsca, owiane legendą zabytki oraz kultura, a także szereg postaci związanych z grodem Kraka. Dla grup odwiedzających Kraków proponujemy gry miejskie w formie interaktywnego zwiedzania najciekawszych miejsc związanych z historią Krakowa, połączonego z fabułą powiązaną z legendami, zabytkami i historycznymi postaciami.

Nasza propozycja to zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych lokacji, także niedostępnych w normalnym ruchu turystycznym obiektów, zbudowane wokół zabawnej fabuły.

Na trasie gry uczestnicy wezmą udział w swoistej podróży w czasie, spotykając na swojej drodze postaci z legend, opowieści i historii Krakowa - Smoka Wawelskiego, Księcia Kraka, szalonych naukowców i artystów, Krakauerów - znawców tajemnic Krakowa, a nawet słynną Cecylię Gallerani - Damę z łasiczką.

W trakcie gry proponujemy lunch w słynnych krakowskich restauracjach, gdzie smaczne posiłki serwowane sa zarówno przy skromniejszym budżecie jak i w formie królewskiej uczty w słynnym Wierzynku.

 

Nasze Gry Miejskie - Urban Game - to możliwość odkrycia nieznanego Krakowa w pigułce przy okazji integracji i dobrej zabawy. Znamy się na Krakowie!